Základy programování iOS aplikací

Pro koho je školení určeno

Pro všechny programátory, kteří se chtějí naučit vyvíjet aplikace pro iOS.

Co je potřeba umět

Mít zažité principy OOP v jakémkoliv jazyce. Zkušenosti s tvorbou webových nebo desktopových GUI aplikací jsou výhodou. Je nutné mít vlastní počítač s macOS a nainstalované vývojové prostředí Xcode. Není potřeba mít vlastní iPhone nebo iPad.

Obsah školení

Během školení se účastnící seznámí se základními paradigmaty tvorby mobilních aplikací. Ukážeme si co vše je k vývoji potřeba, jak aplikaci nahrát do AppStore a jaký business model můžeme použít pro její prodej. iOS aplikace se vyvíjí v programovacím jazyce Swift, projdeme si základní specifika tohoto jazyka a pak se pustíme do tvorby malé funkční reálné aplikace, kterou si účastníci odnesou s sebou domů a budou ji moci dále rozšiřovat. Školení bude zaměřeno maximálně prakticky jen s nejnutnější teorií. Účastníci se naučí základy tvorby iOS aplikace a dostanou typy na doplňující výukové materiály tak, aby se mohli dále sámi vzdělávat a stát se profesionálními iOS vývojáři.

Co se na školení naučíte

 • jak s vývojem začít, co k tomu potřebujeme
 • programovací jazyk Swift
 • práce v prostředí Xcode a Playgrounds
 • základní koncepty vývoje iOS aplikací
 • použití komponent uživatelského rozhraní, view controllery, tab bary, navigační bary
 • typické návrhové vzory v iOS: Delegát, Data source, Target-action
 • jak appku distribuovat do AppStoru a jak ji monetizovat
 • tipy na další zdroje a výukové materiály

Hned následující den si můžete své znalosti ještě více prohloubit na navazujícím kurzu Pokročilé programování iOS aplikací.

Rezervace

 • Jiří
  Urbášek

  Freelance iOS developer

  Jirka se začal věnovat tvorbě iOS aplikací v roce 2009. Od té doby jako freelance vyvojář stál u zrodu dlouhé řady nejrůznějších appek a podílel se na jejich mnohaletém vývoji a udržování. Vyvíjel aplikace jak pro malé startupy, tak pro korporátní klienty. Pár jich zkoušel prodávat s kamarády na vlastní triko. Nyní se kromě programování věnuje také poradenství a mentoringu méně zkušených vývojářů.

5 900 Kč Cena bez DPH

Celkový počet míst 10

Datum školení 25.10. 2018

Délka školení 11:00 - 18:00

Místo Školící prostory
JUST-HOME
Písecká 2125/13
Praha 3 (Flora),
130 00
Czech Republic

Nevyhovuje vám tento termín?

Napište nám a my vám dáme vědět o dalším chystaném školení